no-img
طراحی از جنس وردپرس

جلسه چهارم آموزش وردپرس ، فیلترها و سیستم Hookable | آردیزاین وب


طراحی از جنس وردپرس

ادامه مطلب

ZIP
فیلترها و سیستم Hookable در وردپرس
zip
خرداد ۱۱, ۱۳۹۷

فیلترها و سیستم Hookable در وردپرس


در جلسه چهارم از سری آموزشهای وردپرس در سایت آردیزاین وب در خدمت شما عزیزان هستم .

درجلسه قبل با اکشن ها کار کردیم که امیدواریم خوب تمرین کرده باشید.

**قبل از هر چیزی این نکته رو باید یادآوری کنم که وردپرس یک سیستم hookable بوده و از طریق اکشن این ساز وکار را در جلسه سوم بحث مربوط به اکشن ها انجام دادیم.

مروری بر جلسه قبل :

تابع ()do_action اولین پارامتر وردوری که در یافت می کنه بر اساس این پارامتر (یا تگ ) میره تو کل برنامه دنبال تمام اون ()add_action هایی می گرده که پارامتر اولشون دقیقاً مشابه با پارامر اول خودش هست و از این طریق قلابی به حلقه مورد نظر متصل می کنه و تابع مرتبط با آن را اجرا می کند و تغییرات درخواستی ما در هنگام اجرا شدن اعمال می شود .

بحث قلاب و حلقه کاربرد بسیاری در وردپرس داشته است . مثال کاربردی : زمانی که یک user (کاربر) در سایت لاگین میکنه یه حلقه ای در حال اجرا هست ،حلقه is_user_logged_in  برای زمانی است که کاربر وارد سایت شده و ما می خواهیم همزمان با ورود کاربر به سایت به مدیریت سایت خبر بدیم که کاربری با این نام و مشخصات وارد سایت شده که برای این کار باید از ()add_action و تابع  ()do_action استفاده کنیم .

فیلترها :

همانطور که از معنای این وازه پیداست قراره که با استفاده از توابع مربوط به فیلترها بیایم یک سری ورودی و خروجی ها را مطابق با خواسته خودمون فیلتر کنیم .

متغیر filter_value را در نظر بگیرید :

 

 

 

تابع ()aplyy_filters همانطور که از نامش پیداست وظیفه اعمال فیلترهایی بر روی متغییر (تابع،آرایه،رشته و یا هر چیز دیگری) filter_value$ را برعهده دارد . برای این کار از حلقه ای با نام  change_filter_value استفاده می کند .

فکر کنم فهمیده باشید چرا در ابتدای این جلسه گفتم که بحث فیلترها شباهت زیادی با اکشن ها داره ؟! درسته شباهت این دو در قلاب و حلقه ای است که در جلسه ی سوم بحث اکشن به کلی تشریح شد .

خب حالا میریم سراغ ساختن قلاب موردنظرمون تا مقدار متغیر filter_value$ را با اون تغییر بدیم .در واقع فیلترش کنیم .

}('add_filter('change_filter_value','change_filter_value_func

}(function change_filter_value_func($value

;return $value * 2
{

حالا اگر مقدار تابع ()aplly_filters را درون یک متغیر جدید قرار بدیم و مقدارش رو در خروجی چاپ کنیم می بینیم که عدد ۴۰ به نمایش درمیاد .

خب تبریک میگم شما توانستید بحث مهم فیلترها و اکشن ها را یادبگیرید و کاملاً با سیستم Hookable وردپرس آشنا شدید . حالا از این آموزش می توانید در طراحی قالب ها ی انعطاف پذیر برای وردپرس و همچنین افزونه های قدرتمند خودتون استفاده کنید و حلقه هایی که درآن ها به اجرا در میاد رو با قلاب هایی مثل ()add_action و ()add_filter بر روی آنها تاثیر بگذارید و اجراشون رو با تغییر مواجه کنید .

جلسه پنجم آموزش وردپرسدرباره نویسنده

rdesigns 10 نوشته در طراحی از جنس وردپرس دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *