no-img
طراحی از جنس وردپرس

جلسه سوم آموزش وردپرس ، مبحث action و do_action | آردیزاین وب


طراحی از جنس وردپرس

ادامه مطلب

ZIP
مبحث action و do_action در ورپرس
zip
خرداد ۷, ۱۳۹۷

مبحث action و do_action در ورپرس


در جلسه سوم از سری آموزشهای وردپرس در سایت آردیزاین وب در خدمت شما عزیزان هستم . در این جلسه به بررسی مبحث action  و do_action در وردپرس خواهم پرداخت .

در ابتدا باید از میزان اهمیت یادگیری این جلسه (که اختصاص یافته به مبحث action و do_action در ورپرس) برای شما صحبت کنم که اگر با دقت این جلسه رو مطالعه کنید و حسابی تمرین داشته باشید مطمعناً تسلط بیشتری را در جلسات بعدی که وارد بحثهای پیچیده و تخصصی در طراحی قالب برای وردپرس می شویم خواهید داشت .

action :

بطور کلی اکشن تابعی است ، که بستری را برای تابعی دیگر فراهم میسازد تا به هنگام اجرای هسته وردپرس ، اجرای افزونه و یا اجرای قالب عملیاتی خاص را انجام دهد .

تابع ()add_action  :

این تابع دو پارامتر را به عنوان ورودی می پذیرد که پارامتر اول مربوط به حلقه مورد نظر است که قصد داریم تغییرات به هنگام اجرا شدن آن اتفاق بیوفتد ! پارامتر دوم مربوط به نام تابعی است که تغییرات و کدهای تاثیر گذار بر روی پارامتر اول را شامل می شود . مثال زیر را ببینید :

که در مثال فوق پارامتر اول اشاره به حلقه after_switch_theme داشته است و به هنگام اجرا شدن این حلقه در هسته وردپرس و قالب ، پارامتر دوم را که شامل تابعی می باشد که قرار است تغییراتی را به هنگام اجرا شدن حلقه به وجود آورد  ، فراخوانی می کند . در واقع نام تابع flm_re_switch ، قلابی است که ما به حلقه after_switch_theme انداخته ایم تا در هنگام اجرا شدن این حلقه عملیاتی را بر روی آن انجام دهیم .

تابع ()do_action :

این تابع برای فراخوانی کردن اکشن ها مورد استفاده قرار میگیرد . با این تابع در هر جایی از کدهای قالب و یا افزونه خود می توانید اکشن هایی که در نظر دارید را فراخوانی نمایید . مثال زیر را ببینید :

 

بسیار خب حالا وقته اینه که تمرین هاتونو شروع کنید .

نکته مهم : به هیچ عنوان تا زمانی که تسلط کافی بر روی اکشن ها پیدا نکرده اید به سراغ مطالب جلسات بعدی نروید !!

جلسه چهارم آموزش وردپرس

 موضوعات :
آموزش , وردپرس

درباره نویسنده

rdesigns 10 نوشته در طراحی از جنس وردپرس دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *